Rankings

Select View
C - BRITISH JUNIOR BALLROOM DANCING CHAMPIONSHIP
Rankings
Position Competitor School Round
1st:
  19 - Maxim Morris and Olivia King
 
  Final
2nd:
  38 - ROMAN SHCHOCHKA and MARTA TYUTYUNNYK
 
  Final
3rd:
  1 - NICKOLAS BLEYKHMAN and ALISSA JOLY (CHARLOTTE)
 
  Final
4th:
  43 - Oliver Johnson and Sophie Heyworth (Retford)
 
  Final
5th:
  45 - Aironas Bacevicius and Lilia Fleming (Grays)
 
  Final
6th:
  20 - Yasmin Sakharov and Yair Levin (Tel Aviv)
 
  Final
7th:
  10 - NIKITA DUBENKO and VLADYSLAVA ZIBAROVA (OVIDIOPOLSKYI R-N )
 
  Round 4 - 16
7th:
  41 - Francis Carty and Olivia Carmella Bourne (Whitchurch)
 
  Round 4 - 16
7th:
  51 - Maciej Rybak and Zofia Wanda Matysiak
 
  Round 4 - 16
10th:
  47 - Carmel Sumkin and Daiana Kandelis (Rishon Le Zion)
 
  Round 4 - 8
11th:
  7 - Max Draper and Emile Rocyte (WORKSOP)
 
  Round 4 - 6
12th:
  33 - Daniel Ettridge and Phoebe Draper (Southampton)
 
  Round 4 - 3
13th:
  27 - Amin Dorov and Anastasiya Kahanovich
 
  Round 4 - 0
14th:
  6 - Denis Muntean and Naoise Hogan Stout (Dublin)
 
  Round 3 - 14
15th:
  22 - SVERRIR THOR RAGNARSSON and AGUSTA RUT ANDRADOTTIR
 
  Round 3 - 12
15th:
  21 - Nathan Storey and OLIVIA SMORGA (Fleet)
 
  Round 3 - 12
17th:
  34 - Lukas Jasinevicius and Meida Kybartaite (Vilnius)
 
  Round 3 - 9
18th:
  40 - Oleksii Kuvichinskyi and Dominika Sivkovych
 
  Round 3 - 7
19th:
  35 - Cole Howells and Keira Bickley (Sheffield)
 
  Round 3 - 5
19th:
  15 - Tom Longhurst and Megan Tilley (Chichester )
 
  Round 3 - 5
21st:
  50 - Lachlan McIntosh and Diana Martynets
 
  Round 3 - 4
22nd:
  53 - Ron Levin and Edna Zaveluk (Rishon LeZion)
 
  Round 3 - 3
23rd:
  3 - Martynas Balberius and Eleanor Alphonso (Abington)
 
  Round 3 - 2
23rd:
  18 - Rotem Rivkin and Varvara Penkina (Rehovot)
 
  Round 3 - 2
23rd:
  16 - Gudjon Oskarsson and Eva Karen Olafsdottir (Kopavogur)
 
  Round 3 - 2
26th:
  29 - David Mikhailau and Izabella Iagudaeva
 
  Round 3 - 0
27th:
  9 - Fabian Maka and Mia Flores (Bracknell)
 
  Round 2 - 16
28th:
  39 - Benjamin Turner and Emanuela Zetic (Kettering)
 
  Round 2 - 15
29th:
  48 - Tommy Dowling and Ella Huggins (Chichester)
 
  Round 2 - 14
30th:
  5 - Christopher Buttle and Ruma Baker (Rotherham)
 
  Round 2 - 13
31st:
  37 - Fin Statham and Lara Webster (Preston)
 
  Round 2 - 11
31st:
  4 - Deniel Nils Dmitrijsson and Erika Osk Hrannarsdottir (Hafnarfjordur)
 
  Round 2 - 11
33rd:
  13 - Luca Jenno and Isabelle Carlick (Oswestry )
 
  Round 2 - 10
34th:
  28 - Edward Farthing and Poppy-May Gardner (Tillingham )
 
  Round 2 - 6
34th:
  54 - Finley Featonby and Connie Bell (Billingham )
 
  Round 2 - 6
36th:
  30 - Ellis Dudman and Emily- grace Holburn (Forest Hall)
 
  Round 2 - 4
37th:
  17 - Mason Mitchell-Palmer and Emily Forshaw
 
  Round 2 - 3
38th:
  52 - Enrique Adolphus and Cee-Cee Jackson (Purley)
 
  Round 2 - 2
39th:
  11 - Oliver Tiplady and Autumn Hansford (Baldock)
 
  Round 2 - 0

Copyright 2022 | All Rights Reserved | Powered by Digitav